Alın Germe

Nedir? Alın germe, yüz bölgesinde ki sarkmış olan derinin gerdirilerek daha genç bir görünüm kazandırma işlemidir. Hangi Teknikler ile Yapılır? Bir kaç yöntem ile bu işlem rahatlıkla yapılabilir. Kimler Alın Germe Estetiği Yaptırıyor? Genelde yaşı ilerlemiş olan hastalarda sıklıkla yapılır. Ayrıca fiziksel olarak genetik sorunlardan dolayı alın bölgesinde ki kırışıklığı fazla olan hastalara da yapılır.

Alın germe nasıl yapılır?

2 farklı şekilde bu ameliyat yapılabilir. Birincisi klasik yöntemdir. Kulak arkasından diğer kulak arkasında kadar olan çizgi açılarak gerdirme işlemidir. Bir diğer yöntem ise, endoskopik alın germedir. Bu işlem ile de saçlı deri içerisine minik yarıklar açılarak bir gerdirme işlemi yapılır. Her iki yönteminde kullanım amacına göre ihtiyaç duyulduğu yerler vardır.

Ameliyat nerede ne kaç saat sürer?

Ameliyat tam teşekküllü bir hastanede yapılması gerekir. Genel anestezi altında yapılır. Ameliyat süresi ortalama olarak 1,5 saat kadardır. Ameliyat sonrasında bir gün süre ile hastanede kalınması gerekir. Ameliyat sonrasında verilen ilaçlar ile ameliyat sonrası konforu sağlanır. Ağrı ve sızı sizi rahatsız edecek kadar olmayacaktır.

Alın germe estetiği kimlere yapılır?

Alın germe; genelde yaşı ilerlemiş olan hastalara uygulanır. Alın gölgesinde ki sarkmayı ve kıvrımı almak için yapıyoruz. Bazı genç hastalarımızda oluyor. Bu da genetik olarak sarkması olan hastalarımız oluyor. Alın germe ameliyatı yapmadan önce mutlaka botoks ve dolgu malzemeleri ile sorun giderilmeye çalışılıyor. Eğer botoks veya dolgu ile sorun çözülemeyecek kadar büyük ise, alın germe ameliyatına ihtiyaç duyulur.

Klasik yöntem ile endoskopik alın germe arasında ki farklar

Endoskopik yöntem daha yeni bir teknolojidir. Minik ameliyat izleri ile yapılır. Bunlarında tamamı saçlı deri içerisinde kalır. Bu da ameliyat izinin sıfır olmasını sağlar. Klasik yöntem de ise, kulak alt çizgisi üzerinden yarım ay bir kesi açılarak germe yapıldığı için biraz daha fazla iz kalacaktır. 

Alın germe ameliyatı çok mu pahalı 

Hayır ! çok pahalı bir ameliyat değil. Alın germe ameliyatı fiyatları hastanın yaşına ve kırışıklık yoğunluğuna göre değişebilir. Aynı şekilde hangi hastane de bu ameliyatı olmak istiyorsa, bu da maliyeti etkileyen bir faktör olacaktır. 

Alın germe ameliyatı sonrası tekrar sarkma olur mu?

Alın germe ameliyatı sonrası kısa vadede tekrar sarkma yaşamazsınız. Ama hiç bir şey sonsuz değil. Yaşınızı biraz daha ilerlediğinde tekrar sarkmalar yaşanır. Ama bu sarkmalar 4-5 sene kadar kısa değildir. 10 sene sonra yavaş yavaş kayıplar olacaktır. 

Alın germe ile genç görünmek

Alın germe ameliyatı eğer alın bölgesinde yoğun kırışıklıklarınız varsa, düzeltildikten sonra gençleşme olur. Ama mucizevi bir işlem demek doğru olmaz. Anacak kombine olarak alın germe ile birlikte botoks veya başka bir ameliyat ile yüze müdahale edilirse, bariz gençleşme yaşanır.

Ameliyat doğal sonuçlar verir mi? 

Herkesin kaygısı genelde bu yönde. Ameliyat sonrası ameliyat olduğum belli olur mu. Etkisi insanları şaşırtacak kadar olacak mı. Bu sorulara cevap olarak alın germe doğal bir ameliyat olduğu söyleyebilirim. Mimik kaybı olmayacaktır. Kendinizi kasmanız gerekmeyecektir.  Ameliyat olduğunuz dışarıdan bakıldığında fark edilmez.

Arama Yap
Yol Tarifi