Bacaktan Yağ Aldırma

Bacak inceltme

Bacak estetiği ameliyatlarında yapılan bir uygulama olan bacak inceltme, genelde liposuction ile yapılan bir işlemdir. Bacak bölgesinde ki fazla yağlar alınarak bacakta incelme sağlanır. Farklı yöntemler ile de tabi ki bacakta ki yağlar eritilebilir. 

Bunlar ; 

  • Liposuction ile bacaktan yağ alma
  • Soğuk lipoliz yöntemi ile bacaktan yağ alma

Bu iki yöntemle de bacaktan yağ alınabilir. Liposuction yöntemi ile alınan yağlar anı anda olur. Yani ameliyat sonrası fiziksel bacak incelmesini hemen görebilirsiniz. Lipoliz ile bacak inceltme yapıldığında ise, bir süreçtir. Bu süreç sonrasında genel değişim görülebilir.

Bizce bacak estetiğinde güzel bir bacak elde etmek istiyor isek, mutlaka lipo yöntemi ile yapılması gerekiyor. Bacağa istediğimiz gibi inatçı ve yağ dokularını çıkartılıyor. Bu yüzden estetik netice alma bakımından ameliyat ile bu işi yapmak daha iyi olacaktır. 

Bacak ne kadar inceltilebilir

Bacaktan yağ alınırken belirli bir denge içinde yağ alınır. Hastanın istediği kadar değil, vücudun el verdiği kadar yağ dışarıya çıkartılır. İncelme de bir oran olmak zorunda. Vücuttan birden bire yüklü miktarda yağ alınırsa, vücut dengesi bozulabilir.

Aynı şekilde basen bölgesi kalın bir hastadan da alınan yağ miktarı çok olursa, bu sefer asimetrik bozukluk ve çirkin bir görünüm meydana gelecektir. Bacak estetiği öncesinde bir muayene olmak şarttır. Muayene sonrasında doktor ile ortak bir karar alınıp operasyon bu şekilde yapılması gerekir. 

Ameliyatsız bacak inceltme olabilir mi 

Bacak inceltmek için egzersiz yapılabilir. Veya spor yüzme gibi proğramların da içinde olabilirsiniz. Ama bacak bölgesinde yağ dokusu birikmişi, ve spor ile atılamayacak kadar kalıplaşmış ise, bu ameliyat gerektirebilir. 

Bacak kalınlığı inceltmek için vücudunuzun da buna müsait olması gerekir. Bir doğum sonrasında veya bir hormonel ilaç kullanımı esnasında bacaklarda kalınlaşma olabilir. Bu doğaldır. Bu sürecin bitmesi beklemeden ameliyat olmak doğru olmaz.

Bacak inceltme ameliyatı fiyatları

Bacak inceltmek için kullanılan yönteme göre fiyat belirlenir. Yani lipoliz mi liposuction mu olacak buna göre bir maliyet hesaplanır. Ücret bu inceleme sonrasında belirlenir. Bacak estetiği fiyatları için mutlaka bir muayene olmak gerekir. 

Vücuttan ne kadar yağ alınacak, hangi yöntem ile bu işlem yapılacak bilinmesi gerekir. Bu yüzden ilk önce ameliyat olacağınız bölgenizin doktor kontrolünden geçmesi gerekir. Bu süreç sonrasında fiyat belirlenir.