Badem Göz Estetiği

Badem göz estetiği nedir?

Badem Göz estetiği kısa ifadeyle gözün daha çekik hale getirilmesidir.

Kalıcı mı?

Elbette kalıcı bir ameliyattır.

Göz kapağı estetiği ile birlikte yapılabilir mi?

Badem göz estetiği göz kapağı estetiği ile birlikte yapılabilir.

Nerede ve Hangi Anestezi Türü ile Yapılır?

Badem göz ameliyatı lokal anestezi ile yapılabileceği gibi sedasyonla da yapılabilir. Genel anestezi gerektirmeyen bir işlemdir.

Ne Kadar Sürer?

Badem göz ameliyatı ortalama 20 dakika sürer. Eğer üst göz kapağı estetiği ile birlikte yapılırsa süre 50 dakika civarında olacaktır.

İsteyen Her kez Badem Göz Estetiği Olabilir mi?

Muayene bulguları uygun olan herkes badem göz estetiği ameliyatı olabilir.

Yaş sınırı Var mı?

Yüz iskelet gelişimini tamamlayan herkes yani 16-17 yaşından itibaren bu ameliyat yapılabilir.

Ameliyat Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Badem göz ameliyatı öncesinde ameliyata engel teşkil edecek bir sağlık sorunu açısından değerlendirme yapılmalıdır. Herhangi bir sağlık sorunu yoksa herkes bu ameliyatı olabilir.

Gözlerin Ne Kadar çekikleştirileceğine Nasıl Karar Verilir?

Gözlerin ne ölçüde çekik yapılacağı hastanın muayene  bulgularına ve isteklerine göre belirlenir.

Badem Göz Operasyonu Nasıl ve Hangi Teknik ile Yapılır?

Badem göz ameliyatında hastanın muayene bulgularına göre üst göz kapağı estetiği  ile beraber ya da sadece badem göz ameliyatı şeklinde de yapılabilir. Üst göz kapağı ile alt göz kapağı bileşke noktasını kalıcı erimeyen dikişlerle uygun olduğu kadar yukarıya ve dışa doğru çekerek badem göz ameliyatı tamamlanır. Elde edilecek netice ise kalıcıdır.

Ameliyat Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Ameliyattan sonra kısa bir süre yıkanırken bebe şampuanı kullanmak gerekir. Olası kızarıklık ya da şişlik için Arnica jel kullanılması gerekebilir.

Şişme, Kızarıklık. Ağrı veya Sızı olur mu?

Badem göz ameliyatından sonra ağrı ya da sızı gibi sorunlarla karşılaşılmaz. Şişlik ve kızarıklık gibi durumlarla bazen karşılaşabiliriz. Ancak bu kızarıklık ve şişlik 4-5 gün içerisinde tamamen geçer.

Sosyal ve İş Hayatıma Ne zaman Dönebilirim?

Badem göz estetiği ameliyatından sonra 5-7 gün içinde sosyal ve iş yaşantınıza dönebilirsiniz.

Üst Göz Kapağındaki Sorunlar Badem Göz Operasyonunu Etkiler mi?

Üst göz kapağındaki sorunlar badem göz ameliyatını negatif etkilemez. Hatta bilakis üst göz kapağındaki deri bolluğu bu ameliyat esnasında rahatlıkla çözümlenir.

Badem Göz Estetiğinin Herhangi bir Zararlı Yanı Var mı?

Badem göz estetiğinin herhangi bir zararlı yönü yoktur.   

             

göz çekikliği ameliyatı

Yüz İfadem Değişir mi?

Badem göz estetiği yüz ifadesini değiştirir ki değişmesi de lazımdır. Öncesinde baygın, yorgun gibi görünen ifade daha dinç, dinlenmiş hale dönüşür.

Badem Göz Ameliyatının Psikolojik Etkileri Nelerdir?

Badem göz estetiği hastanın özellikle özgüvenini olumlu yönde etkiler. Psikolojik olarak daha rahat ve emin hale dönüşür.

Gözlerdeki Çekiklik Doğal Durur mu?

Badem göz estetiğinde oluşturulan çekiklik doğal görünür. Ameliyat esnasında olması gerekenden bir miktar fazla çekik yapılır, ortalama 1 ay içinde ödem-şişlikler geçtikçe ameliyat oturur ve natürel netice elde edilir.

Badem Göz Estetiğinde Gözlerim Küçülür mü?

Badem göz estetiğinde göz küçülmez, hatta yanlara doğru uzama elde edilir. Ameliyat sonrası ortaya çıkan bakış daha canlı haldedir.

Erkeklerde Göz Kapağı Estetiği Olabilir mi?

Erkeklerde göz kapağı estetiği hem alt hem üst olmak üzere rahatlıkla yapılabilir. Önemli olan cinsiyet değil hastanın muayene bulgularıdır.

Badem Göz Estetiği Fiyatları;

Bütün cerrahi işlemlerde olduğu gibi badem göz ameliyatlarında da fiyatı etkileyen bir çok faktör vardır. Örnek vermek gerekirse; göz yapısı, ameliyatın yapılacağı hastane, badem göz ile beraber göz kapağına da işlem yapılıp yapılmayacağı gibi. Bu yüzden makalemizde maalesef fiyat bilgisi vermiyor. Fiyat bilgisi için mail veya telefon yolu ile ulaşabilirsiniz.