Botoks Sıkça Sorulan Sorular

Ne kadar sürer ?

Botoks uygulamasının süresi ortalama 10-15 dakikadır.

Zararlı mı ?

Botoksun uygulanmasını engel teşkil edecek kas hastalığı (myasthenia gravis) gibi hastalığı olmayan herkes de botoks uygulaması yapılabilir.

Bir kere yaptırınca tekrar yaptırmak zorundamıyım ?

Botoks uygulamasının en güzel avantajlarından birisi de etkiyi beğenmediğinizde sadece beklemek olacaktır, çünkü tamamen orijinal halinize döneceksiniz. Ancak botoksun etkisini o kadar beğeneceksinizki tekrarını gönüllü olarak isteyeceksiniz.

Sadece estetik amaçlımı kullanılıyor ?

Botoks sadece estetik amaçlı olarak kullanılmaz. Özellikle spastik olarak doğan hastalarda kas gücünü azaltmak için de uygulama yapılabilir.

Sadece kaş kaldırmak için yapılabiliyor mu ?

Botoks uygulaması spesifik olarak sadece kaş kaldırma amacıyla da yapılabilir ve sonuçları oldukça başarılıdır.

Dudak dolgusuyla birlikte yapılabiliyor mu ?

Botoks uygulaması hasta isterse ve muayene bulguları açısından ihtiyacı da varsa dudak dolgusuyla birlikte yapılabilir.

Ortalama etki süresi ne kadardır ?

Botoks uygulamasının etki süresi 4-8 aya arasında değişmekle beraber ortalama etki süresi 6 aydır. Kişisel farklılıklar nadiren de olsa rastlanılabilen durumlardır.

Enjekte edilecek dozaj nasıl ayarlanıyor ?

Botoks uygulamasında yapılan en büyük yanlışlardan birisi herkese aynı noktaya ve aynı dozun uygulanmasıdır. Botoks uygulamasında başarılı olmak istiyorsak ve natürel netice elde etmek istiyorsak uygulama noktalarını ve botoks dozunu kas gücüne göre belirlemek gerekir.

Gençlere botoks yapılır mı ?

Hastanın muayene bulgularına göre botoks uygulama kararı vermek gerekir. Çok genç bir hasta mimik kaslarını fazlaca kullanıyorsa o hastaya botoks uygulaması yapılmalıdır. Yaşının ilerlemesini bekler isek hastanın botoksla dahi çözemeyeciğimiz derin çizgileri oluşacaktır.

Hollywood botoksu nedir ?

Hollywood botoksu yapılan işlemin özellikle natürelliğini vurgulayan bir ifadedir. Botoks uygulaması ile çizgilerinizi yok ederken mimik hareketlerinizi tamamen bloke etmemek gerekir, siz yine de kaşınızı gözünüzü hareket ettirebilmelisiniz ve donuk, şaşkın bir ifadeye sahip olmamanız gerekir. Dolayısıyla botoks yaptıracaksınız, çizgileriniz kaybolacak ama tüm mimik hareketlerinizi yapabileceksiniz; bunun adı Hollywood Botoksudur.

Hollywood botoksu herkese yapılır mı ?

Hollywood botoksu herkese yapılır ve %99 hiç kimse botoks yaptırdığınızı anlayamaz.

Holyywod botoksuyla klasik botoks arasında ne fark var ?

Klasik botoks olarak rutin yapılan botoks uygulasını kast edersek eğer klasik botoks uygulamasında tüm mimiklerinizi kaybedersiniz ve hemen herkes botoks yaptırdığınızı anlar. Hollywood botoksunda ise netice tüm natürelliği ile ortaya çıkar, güzellik ve gençliğinizle ilgi odağı olursunuz.

Yaptırmaya değer mi ?

Botoks uygulamasını yaptırmaya yüz kere değer.

Çok belli oluyor mu ?

Botoks uygulamasının neticesi natürel olduğu için hemen hemen hiç belli olmaz.

Tek bir kırışıklığa da botoks yapılabiliyormu iki kaş ortası gibi ?

Botoks uygulaması temel olarak alın, iki kaş ortası, kaz ayağı bölgesi ve kaş kaldırma amaçlarıyla yapılır. Bu alanların hepsine yapılabileceği gibi ihtiyaca göre tek tek bölge olarak da yapılabilir.

By | 2016-11-30T11:48:03+00:00 Kasım 8th, 2016|Categories: Botoks|Tags: , , , , , , , , , |0 Comments