Botoks

Botoks bir çok amaç için sıklıkla kullanılan bir ilaçtır. Evet ilaç dedim çünkü toplumda zanledildiği gibi bu bir yılan zehri değildir. Kullanıldığı bölgede ki sinirleri kısmı ve geçici bir şekilde felc ederek, kırışıklık veya aşırı terleme olan bölgelerde etkisi olan bir uygulamadır.

Botoks nasıl yapılır

Botoks klasik bir enjeksiyon ile yapılır. Genelde yüz bölgesinde ki derin kırışıklıkları gidermek için yapılır. Bir medikal uzman veya bir estetik cerrah bu işi rahatlıkla yapabilir. yan etkisi yoktur. Etki süresi ise normal bir hasta da 6-7 aydır. Genelde tekrarlanan bir uygulamadır. 

Belirli aralıklarda kendisini zinde ve mutlu hissetmek isteyen hastalar tarafından sıklıkla tercih edilir. Uygulama genelde orta yaş grubuna daha sıklıkla yapılır. Botoks ile gençleşmek mümkün değildir. Sadece yaşlanma etkilerini durdurma özelliği vardır. İşlem dediğimiz gibi geçici bir süre etkisi olan bir uygulamadır.

Botoks ne kadar

Botoks ücretleri kullanılan tüp kadar maliyeti artar. Yüzde ki kırışıklık durumuna göre işlem esnasında kullanılan tüp miktarı değişir. Bir muayene sonrasında bu rahatlıkla hesaplanır. Aynı anda dolgu ile de yüzde ki çukur olan kısımlar giderilebilir. Fiyatı en çok etkileyen kriter ise, tüp birim maliyetidir. Bir çok marka bu ilacı üretiyor. 

Bu yüzden cinden gelen ve kalitesi düşük ürünler kullanarak maliyeti düşürebilirsiniz. Fakat bu istenen bir şey değil. Kalitesiz ürünlerin başımıza ne dert açacağını bilemeyiz. Bu yüzden piyasada bilinen ve kendini kanıtlamış olan firmalardan alımlar yapılmalıdır. Dolgu malzemeleri içinde bu aynı şekildedir. Kaliteden kesinlikle taviz verilmemesi gerekir.

Botoks hangi amaçlar ile kullanılır

Botoks uygulaması terleme tedavilerinde de sıklıkla kullanılır. El avuç içi terlemelerinde sıklıkla kullanılır. Koltuk altı terlemeleri ve ayak tabanı içinde botok uygulaması yapılır. Uygulanan bölgede ki ter bezlerini kısmı ve geçici bir şekilde felç ettiği için, terleme geçici olarak duracaktır.

Burada da işlem geçici olur. Yani belirli aralıklar ile uygulamayı tekrarlamak gerekir. Genelde yaş aylarına girerken bu işlem sıklıkla yapılır. Bu sizi yazı çıkartacaktır. Sonbahara doğru etkisi geçebilir. 

By | 2017-12-30T11:30:19+00:00 Temmuz 23rd, 2015|Categories: Botoks|Tags: , , , , |0 Comments