Burun Estetiği Soru Cevap

18 yaşına kadar burun değişiklik gösterir mi?

Yüz iskeletinin gelişimi bayanlarda 15-16, erkeklerde ise 16-17 yaşına dek tamamlanmış olur, dolayısıyla bu yaşlardan sonra burun şeklinde değişiklik pek söz konusu olmaz.

Horlama, burun ameliyatı ile düzelir mi?

Horlama ya da daha ilerisi Uyku Apnesi( ObstrüktifSleepApne, uykuda nefes kesilmesi) birden fazla nedeni olan sorunlardır. Horlama tedavisinde yapılması gereken ilk işlem burundan rahat nefes alınmasını sağlamaktır. Burundan çok iyi nefes alabilen insanlarda da horlamayla karşılabiliriz, bu durumlarda horlamanın nedeni alt çenenin geride olması, yumuşak damak ve küçük dilin geriye doğru kayması olabilir.

Sadece burun kanatlarına müdahale edilebilir mi?

Burunda estetik bir deformite yoksa sadece burun kanatlarına müdahale edilebilir ve hatta bu işlem lokal anestezi ile bile yapılabilir.

İnce ve hassas bir buruna estetik yapılabilir mi?

İnce ve hassas bir buruna estetik ameliyat yapılabilir. Burada en önemli olan nokta cerrahın daha ince, hassas ve nezaketli olmasında yatmaktadır.

Yüze uygun bir burun nasıl olmalı?

Burun tam olarak yüzün ortasında yer almaktadır ve her halükarda altın oranlara sahip olmalıdır. Burun büyüklüğü kabaca yüz iskelet büyüklüğü ile orantılı olmak zorundadır. Uzunluğu ve genişliğini altın oranlara uygun olarak oluşturmak gerekir.

Burun ameliyatı sonrası tampon kullanımı?

Burun ameliyatından sonra bazı olgularda hiç tampon kullanımı gerekmez. Deviasyon sorunu olan hastalarda süngerimsi tampon kullanılır ve ertesi gün acısız bir şekilde rahatlıkla çıkartılır. Burun içi deformasyonu çok fazla olan hastalarda ise burun içi yapışıklığı engellemek için silikon tampon kullanılır ve ortalama 7-10 gün içinde çıkartılır.

Mini burun ameliyatı ne demek?

Mini burun ameliyatı kemik ile ilgili sorunu olmayan hastalarda sadece burun ucu estetiği işlemini tarif etmek için kullanılır. Ortalama cerrahi süresi 1 saat, aynı gün taburcu olur, iyileşme 4-5 gün içinde tamamlanır.

Burun ne kadar sürede normal haline ulaşır?

Burun estetiği ameliyatından 5-7 gün sonra burun üzerindeki plastik atel alınır ve 4-5 gün kalacak flaster bandaj uygulanır. Göz altında oluşabilecek şişlik ve morluklar en kötü olasılıkla 7-10 gün içinde geçer, çoğunlukla hiç olmaz. Burundaki ödem-şişliklerin geçmesi için gereken süre 2-3 aydır. Burun estetiği ameliyatı sonrasında işe dönüş süresi için 10 günlük süre ise yeterli olmaktadır.

Yüzde çil olması burun estetiğini engeller mi?

Yüzde çil olması burun estetiğini hiçbir şekilde engellemez.

Burun eti estetik ameliyat ile birlikte alınabilir mi?

Burun ameliyatlarında hastanın hem estetik ile ilgili sorunlarını ve hem de nefes alma ile ilgili sorunlarını çözebiliriz. Nefes alma ile ilgili sorunlar deviasyon(eğrilik) ya da burun eti büyümesi olabilir.

Ameliyat ile fiziksel olarak burun küçülür mü?

Burun ameliyatı esnasında fiziksel olarak küçültebiliriz, büyütebiliriz. Yani her değişiklik yapılabilir.

By | 2017-12-30T11:30:18+00:00 Kasım 7th, 2016|Categories: Burun Estetiği|Tags: , , , , , , , , , , , , , |0 Comments