Burun Ucu Kaldırma

Burun Ucu Estetiği Nedir ? 

Tamamen burun yapısına değil de, sadece burun ucuna yapılan müdahalelere burun ucu estetiği denir. Birçok farklı yöntem ile burun ucuna şekil verilebilir. Bazen de isteğe göre kaldırma işlemi de yapılabilir. Burun yapısı bozulmadan bu işlemler rahatlıkla uygulanabilir. Hastane de bile olmasına gerek olmayan farklı yöntemler ile estetik ihtiyacınız giderilebilir.

Botoks ile Burun Ucu Kaldırma

Bu yöntem burun bölgesine botoks uygulanarak yapılır. İşlem kalıcı değildir. Botoksun etki süresince burun ucu kalkık olacaktır. Burun bölgesinde uygulanacak olan bölgenin tespit edilmesi ile işleme başlanır. Belirlenen bu bölgeye botoks enjekte edilerek işlem tamamlanır. Ortalama bir saat içerisinde burun da değişiklikler izlenebilir. Ameliyathane ortamında olmasına gerek yoktur. Klinik ortamında işlem rahatlıkla uygulanabilir.

Burun Dolgusu

Burun dolgusu başarılı ameliyatsız yöntemler arasında yer alır. Hastanın kendi yağları liposuction yöntemi ile toplanarak burun bölgesine transfer edilerek işlem yapılır. Kalıcılığı botoksa göre çok daha fazladır. Bir botoksun etki süresi ortalama 8 ay iken, burun dolgusu ile bu süre 5-6 yıla kadar çıkabilir. Uygulaması yine klinik ortamında yapılabilen işlemler arasındadır. Aynı gün içerisinde normal hayatına devam edebilir. Ağrı ve sızı oluşmaz.

Cerrahi Olarak Burun Ucu Kaldırma

Hastayı ameliyat ederek yapılan müdahalelerdir. Bu müdahaleler ile burun kalıcı olarak yeni şeklini alır. Ameliyat süreleri normal burun ameliyatlarına göre çok daha azdır. Ameliyattan sonra gerekli durumlarda bir gün süre ile hastanede kalınması gereklidir. Bazen de buna gerek olmaz. Hasta aynı gün içerisinde taburcu edilir. Hastanın istediğine göre burun ucu şekillendirilebilir. Ama burun yapısı ve yüz yapısına çok aykırı olacak durumlarda, biz buna müdahale ederiz. Çünkü istediği ameliyat sonrası hüsran olacaksa buna göz göre göre izin veremeyiz.