Çene Estetiği& Öncesi-Sonrası& Hasta Yorumları& Fiyatları

Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Çene Estetiği

Çene Estetiği

Çene Cerrahisi

Çene bölgesine birden çok farklı müdahale yapılabilir. Bunların tamamı bir arada olmayabilir. Ama teker teker eksik olan kısımlar düzeltilebilir. Hepsi farklı fonksiyonu olan ameliyatlardır. Aslında aynı bölgeye yapılıyor olsa da, ameliyatların birbirine benzerlikleri yoktur. 

Bir çene törpüleme ameliyatının yapılışı ile çene uzatma tamamen farklı ve birbirine benzemeyen ameliyatlardır. Bunlara kısaca teker teker değinelim. 

Çene ucu estetiği

Çene ucunun eksikliğine göre belirlenen ameliyatlardır. Çene ucu önde veya arkada olabilir. Bu durumlarda farklı teknikler ile çeneye müdahale edilir. Yüz yapısına en uygun cerrahi işlem uygulanır. 

Bazen silikonlar ile çene ucuna müdahale edilirken, bazende cerrahi vidalar ile çene ucu şekillendirilebilir. Yüz estetiği ile birlikte yapılan bu işlem için mutlaka bir muayene olmak gerekir. Burada çene ucunun şekil hasta ile en uygun planlaması yapılarak ameliyata alınır. 

Çene Törpüleme

Çene bölgesi aşırı kalın veya geniş olan hastalarda yapılır. Çene kemiği törpülenerek şekil verilir. Yüz şekli burada önemli. Yüze en yakışan çene yapısı inşa edilmelidir. Çene törpülenirken, hastanın istekleri önemli. Ama estetik olarak sıkıntı çıkartması mümkün olabilecek durumlarda, doktor tecrübelerini öne sürmelidir.

Hasta birine benzemek isteyebilir veya hayal edebilir ki çenem böyle olsun. Bu istekler yüz şeklini bozmayacak ise bu işlemler uygulanır. Ama törpüleme de ki bazı olmazsa olmaz kurallar ile karşı karşıya gelmediği sürece.

Çene uzatma

Çene uzatma da cerrahi olarak yapılan bir işlem. Nadir yapılan ameliyatlar arasında olduğunu söyleyebilirim. Ama başarılı sonuçlar verir. Cerrahi malzemeler ile işlem yapılır. Genelde bir gün veya birkaç gün hastanede kalmak gerekebilir. 

Ameliyat sonrasında takibi gerekli bir işlemdir. Yüz estetiği olmak isteyen kombine estetik düşünen hastalar için olmazsa olmaz ameliyatlar arasındadır. Genel anestezi ile ameliyat yapılır. Ameliyat sonrasında ağrı kesiciler ile ağrı eşiği dengelenir. 

Bu Sayfa 154 kez Ziyaret Edilmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir