Estetik Karın Ameliyatı


Karın Şekillendirme Ameliyatları 

Karın bölgesinde ki sarkıklıklar herkesin ortak sorunu. Aşırı kilo alıp verme ve düzensiz beslenme hareketsizlik gibi nedenlerden dolayı oluyor. Karın bölgesinin kenarlarında inatçı yağ birikmeleri olabiliyor. Bir diyet sonrasında da karın bölgesi gerdirilip inceltilmesi gerekebiliyor. 

Karın germe kombine ameliyatları

Karın bölgesine bir şekil vermeden önce hastanın kilosu ve boyuna göre bir planlama yapılabilir. Vücudunun diğer kısımlarında ki bedene göre karında inceltmeye gidilebilir. Yani kilolu bir hastaya incecik bir bel yapılması doğru olmaz. Zaten estetik de olmaz. 

Karına estetik yapılırken birinci olarak fazla olan yağlar liposuction yöntemi ile dışarıya alınır. Yani karın bölgesi fazla yağlardan kurtarılır. Bununda belirli bir oranı söz konusudur. Bir sonraki aşama olarak da, germe işlemi yapılır. Karın bölgesinde ki deri aşağıya doğru belirli bir oranda çekilerek gerdirilir. Fazla olan deri kesilerek atılır. 

Yeniden göbek değiği tasarımı yapılır. Bu yöntem ile hasta birkaç beden küçülebilir. Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Genelde meme estetiği ameliyatları ile birlikte yapılır. Ameliyat sonrasında bir gün süre ile hastanede kalınır. Genel olarak bir gözetim altında tutulur. 

Ameliyat sonrası 

Ameliyat sonrasında dikiş alma işlemi artık tarih olmuştur. Kendinden eriyen dikişler ile ameliyat yapılır ve dikiş alınmaz dikişler kendiliğinden erir. Belirli aralıklarda kontrol edilmesi uygundur. Bu süre ve tarihleri doktor planlar. Yapılması gereken bir kaç tedavi vardır. Bunları hasta yapar. Doktor ameliyat sonrasında bu konularda bilgilendirme yapacaktır. 

İzsiz Karın germe ameliyatı olabilir mi 

Ameliyat sonrasında fazla deri kesilirse, ameliyat izi kalır. Ama bu iz belli belirsiz bir şekilde olacaktır. Bir sene sonra da dikkatli gözler tarafından ancak seçilebilir. Bunu da istemeyen hastalarımız için ayrıca tedavi yöntemleri vardır. 

Karın germe kimlere uygun olur 

Aşırı kilo alıp vermeyi adet haline getirmiş kişilerde yağlanma olacaktır. Bunlar için bu ameliyat uygundur. Ayrıca yoğun bir diyet sürecinde sonra yüksek miktarda verilen kiloların bir sarkması mutlaka olacaktır. Bu yağları gidermek için yapılabilir. Ayrıca daha fit görünmek için yapılabilir. Beden düşürmek için estetik yapılabilir.

Estetik karın germe fiyatları

Fiyatlarda bir standart yoktur. Kullanılan teknik ve malzemeye göre ameliyat fiyatı değişir. Çok büyük rakamlar değildir. Mutlaka muayene sonrasında belirlenir. Karın bölgesinden alınan yağ miktarı da bu ameliyatın maliyetini etkileyen unsurlar arasındadır.