Göğüs Küçültme

Kadınlara özel bir problem olan büyük göğüs, aslında bir ameliyat ile çözülebilir. Hastalar için zor gibi görünüyorsa da aslında bizim için başarı oranı yüksek bir ameliyat. Kadınların memelerinin büyük olması sadece estetik açısından sorun teşkil etmez. Aynı zamanda tedavi için de yapılması gereken durumlar olabilir.

Tedavi amaçlı göğüs küçültme

Büyük göğüs en başta vücuda büyük bir ağırlık. Bu ağırlık sırt bölgesinde ağrılara neden olacaktır. Bu ağrılar artabilir. Omurga sorunları yaşanabilir. Çok büyük olan göğüs altında mantar ve aşırı terleme gibi sorunlarda görülmektedir. Cinsel hayatı da etkileyen bir unsurdur.

Tüm bu sebeplerden dolayı meme küçültme ameliyatı yapılabilir. Ameliyat tedavi olsa bile estetik olarak vücut ölçülerinize uygun bir şekilde memeler estetik bir şekil verilir. Yani estetik de unutulmaz. Kısacası estetik bir görünüm ve daha hafif göğüslere sahip olabilirsiniz.

Estetik amaçlı göğüs küçültme

Aşırı büyüklük olmasa bile estetik olarak göğüslerinizden memnun olmayabilirsiniz. Tıbbi bir sorun olmasa bile, göğüslerinizi vücut ölçülerinize en yakın hale getirip daha alımlı olmak isteyebilirsiniz. Bu durumlarda da, estetik doktorunuz size en uygun göğüs ölçüsü için çalışma yapacaktır. 

Nasıl yapılır göğüs küçültme

Göğüs küçültme ameliyatlarında ya meme başından yada meme altında ki kıvrım çizgisinden bir kesi açılır. Bu açılan kesiden fazla olan meme yağı ve dokusu dışarıya çekilir. İki memeden de aynı ölçüde yağ dokusu alınır. 

Bu alma işleminden dolayı deride gevşeklik olmuş ise, fazla deri de kesilerek daha gergin be top gibi bir meme elde edilir. Bu fazla deri de kesildikten sonra uç uca birleştirilerek dikilir. Estetik iplikler ile yapılan ameliyat ile, aslında ameliyat sonrası bir yıl sonra iz bile kalmaz. Belli belirsiz hale gelir.

Ameliyat sonrasında bir gün süre ile hastanede kalmak gerekir. Bu süre kontrol süresidir. Bu süre içerisinden gerekli takipler yapılır. Yapılan bilgilendirmeler ile ameliyat sonrası ağrı ve sızı olmaması için gerekli ilaçlar yazılır. 

Meme ortalama olarak 1 ay sonra kendine gelecektir. Yeni göğüsleriniz ile artık havuza girebilir veya spor yapabilir hale geleceksiniz. Bu bir aylık süre dolmadan ağır kaldırılmamalı. Aynı zamanda spor ve vücudu yoracak hareketlerden de kaçınmak gerekir. Memeleri fiziksel çarpma ve darbelerden de mutlaka korumalısınız.

Her yaş göğüs küçültme olabilir mi

Ortalama yaşı 18 dir. Ama bazen genetik olarak doğuştan bazı kızlarımızın göğüsleri çok büyük oluyor. Bu bir hastalık olarak algılanıyor. Bu yüzden anne ve baba onayı ile 18 yaşı dolmamış kızlarımız için de ameliyat planlanıyor. Aynı şekilde meme gelişiminin de mutlaka tamamlanmış olması gerekiyor. 

Ameliyat çok pahalı mı 

Hayır… Aslında yapılan ameliyatın büyüklüğüne göre ameliyat ücreti  o kadar da pahalı değil. Fiyat belirlemek için mutlaka göğüs muayene edilmelidir.Maliyeti arttıran durumlar olabilir. Bu gibi durumları karşı karşıya doktorumuz ile görüşerek planlayabilirsiniz.