Göz Kapağı Düşüklüğü

Göz bir kişiye bakıldığında ilk görülen organlar arasında. Burada yaşanan bir estetik sorun yüz şeklini tümden değiştiriyor. Bu yüzden göz içinde estetik ameliyatlar sıklıkla yapılıyor. Bunların başına çeken ameliyatlar, göz kapağı estetiği ve göz kapağı düşüklüğüdür. 

Göz kapağı düşüklüğü 

Göz kapağı düşük bir formda kalıyorsa buna bir kaç farklı yöntem ile müdahale edilebilir. İlk önce ameliyatsız yöntemler denenir. Dolgu ve botoks malzemeleri ile yapılan minik müdahaleler ile, göz kapağı düşüklüğü tedavi edilebilir. 

Eğer göz kapağında ki sorun ciddi ve ameliyatsız yöntemler ile tedavi edilemeyecek durumda ise, burada ameliyat devreye girer. göz kapağı düşüklüğü için ameliyatlı yöntemler denenir. Hangi yöntemin kullanılması gerektiği mutlaka bir muayene sonrasında belli olur. 

Göz kapağı düşüklüğü tekrarlar mı

Göze yapılan estetik müdahale eğer dolgu gibi ameliyatsız yöntem ise, bir süre sonra dolgunun etkisinin geçmesi ile tedavi yenileme şart haline gelir. Burada ameliyat olmadan bir müdahalenin kendine göre ciddi üstünlükleri vardır. 

Bir kere ameliyathaneye girmek gerekmez. Anestezi olmaz. Bu yüzden ameliyatsız yöntem ilk önce tercih edilir. Belirli bir süre sonra bu işlemin tekrarlanmış olması ise, bu avanjatların fazlalığından dolayı göz ardı edilir.

Ameliyatlı yöntem kalıcıdır. Tekrar istemez. Ama yaşlılık ve yer çekimi dolayısıyla bir miktar düşüklük ilerleyen yıllarda gözlenebilir. Ameliyat ile yaşlanma durdurulamaz. Sadece ertelenebilir. Ama ameliyatsız yöntemlere göre kalıcılık süresi çok uzundur. Kişinin bünyesi ve fiziksel durumları sosyal durumu ve yaşama ortamı da bu süreyi arttırabilir de azaltabilir de.

Göz kapağı düşüklüğü ameliyat ücretleri 

Ameliyatın fiyatı kullanılan yönteme bağlı olarak değişir. Bu yüzden mutlaka muayene sonrasında ortalama bir fiyat verilebilir. Maliyet değişkendir. Eğer hastane ortamında yapılacak ise, çok daha değişken olur. Ama muayene ortamında yapılacak olan müdahale ameliyatlı yönteme göre çok daha ucuzdur. 

Göz kapağı düşüklüğü neden olur

Bu tamamen genetik bir durumdur. İlerde kapılabilecek veya sonradan olma bir durum değildir. Bu sorun ifadeyi çok etkiler. Kişi baygın ve mutsuz ve yorgun ifade verir. Ameliyat sonrasında ciddi değişimler ve kalıcı etkiler gözlenir.

Arama Yap
Yol Tarifi