Göz Altı Işık Dolgusu

Işık dolgusu özel bir dolgu malzemesidir. Etki süresi ortalama olarak 2 yıl olan bu ürün göz altında ki morlukları ve derik çizgileri kapatmak için kullanılır. 

Işık dolgusu nasıl uygulanır

Işık dolgusu özel bir enjektör ile göz altlarına elmacık kemiği üzerine zerh edilir. Bu işlemin de kendine göre özel teknikleri vardır. Uygun bir uygulama ile yüzdeki derin çukurlar ve göz altı morlukları tamamen gider.

Uygulama bir anestezi gerektirmez. Hastane ortamında olmasına da gerek yoktur.İşlem oldukça kısa süren bir işlemdir. Belirlenen bölgelere göre ihtiyaç olacak kadar enjekte edilir. İşlem esnasında iğne deliği girecek kadar bir acı hissi olur. 

Bazı hastalarda bu işlem esnasında korku gözlenmektedir. Bu yüzden bazı durumlarda lokal anestezi uygulaması da yapılabilir. Bu da işlem esnasında ağrı hissini tamamen ortadan kaldırır. Muayenehane ortamında yapılan bu işlem için eğitim almış bir estetik cerrah tercih edilmelidir.

Işık dolgusu fiyatları

Işık dolgusu fiyatı cerrahın özel bir işçilik üzerine dolgunun tüp maliyeti eklenerek ortaya çıkar. Tam ücret göz altı için kaç tüp dolgu malzemesinin ihtiyaç olacağının belirlenmesi ile belirlenir. Maliyet yapılan dolgu tüpü miktarına göre değişir. Çok derin çukurları olan ve göz altı morlukları çok belirginleşmiş hastalarda, ihtiyaç fazla olacağından fiyatı da buna bağlı olarak yükselecektir.

Kimler Işık Dolgusu Yaptırabilir

18 yaşını doldurmuş olan tüm hastalar bu ameliyatı rahatlıkla olabilir. Yüzde derin çizgi ve çukurları olan hastalarda kullanılır. Göz altında derin morlukları olan yastalarda da yüz dolgusu yani ışık dolgusu kullanılır. 

Işık dolgusu zararlı mı 

Işık dolgusunun özel bir yan etkisi yoktur. Hatta botoks uygulamasına göre daha doğal diyebilirim. Yüzde bir sinir veya kası çalışmaz hale getirmez. Botoks gibi sinirleri kısmı geçici felç etmez. Bu yüzden bu uygulamayı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Işık dolgusu ne kadar kalıcı

Işık dolgusunun etki süresi ortalam 3 senedir. Bu bazı hastalarda 2 yıl, bazı hastalarda ise, 4-5 yıl etkisi sürebilir. Bu tamamen kişinin vücut yapısına göre değişir. Etki süresinin kısıtlı olması da hastanın fayfasınadır. Bir kaç sene sonra yüzde şekiller değişir. Bu yüzden göz altında buna bağlı olarak dengeli kırışması gerekir. 

Bunların dışında hasta 2 sene sonra bu işlemi tekrar yaptırabilir. Bu onun arzusuna bağlıdır. Bazı hastalar da, bu işlemi beğenmeyip tekrar yaptırmak istemeyebilir. Bu yüzden sınırlı etki süresinin olması önemlidir.