Jinekomasti

Jinekomasti nedir 

Jinekomasti dediğimiz şey kısaca erkeklerde meme yağlanması yani erkek memesinin büyümesi anlamına gelir. Bu büyümr bir çok nedenden dolayı olabilir. Bunları kısaca belirtmek gerekirse; 

Aşırı kilo alıp verme : Bir erkek hızlı bir şekilde kilo alıp verme durumunu sık yaşıyorsa, memesinde yağlanma olacaktır. Ve bu yağlanma da spor ile atılmayacak yağ sınıfından olur. Mutlaka bir estetik ameliyat ile yağın dışarıya alınması gerekir.

Hormon ilaçları : Bir kimse onkolojik bir hastalık geçiriyor olabilir. Buna bağlı olarak da, kanser ilaçları kullanıyor olabilir. Bu ilaçlar vcut dengesini bozar. Bu yüzden memede yağlanma görülebilir. İlaçlar bırakıldığında da genelde tedavi gene ameliyatla düzelecek kadar belirgin bir meme şişmesi görülür.

Genetik nedenler : Öztörojen hormonu dediğimiz kadınsal hormonlar erkeklerde çok fazla olabilir. Bu da erkek memesinde büyümeye neden olabilir. Bu salgılanan hormon gerçekten kadın memesi gibi erkeklerde meme büyümesine neden olabilir.

Jinekomasti Tedavisi

Jinekomasti teşhisi koyulan bir erkek mutlaka ameliyat olması gerekir. Ameliyat ise, genel anestezi altında bir estetik doktoru ile hastane de yapılması gerekir. Ameliyat ortalama olarak 2 saat sürer. Genel ameliyat prensibi, erkek memesinde fazla olan yağ ve yağ dokuları liposuction dediğimiz yöntem ile dışarıya alınır. 

Bu yağ emme işlemi neticesinde memede incelme normalleşme meydana gelir. Burada en çok dikkat edilmesi gereken nokta ise, memede mutlaka bir miktar yağ bırakılması gerekmesidir. Çünkü bazı hastalarda alınan aşırı yağ, memenin içeri göçük bir yapıya bürünmesine neden olur.

Bu yüzden çok kötü bir görüntü meydana gelir. Vücut yapısına göre dengeli bir şekilde yağ alınması gerekir. Bu da bu ameliyatın kırılma noktasıdır. Meme doğal kalmalıdır. Bazı hastalar tamamen alınmasını ister. Ama bu tamamen öfkeden kaynaklanır. Bu yüzden doktor müdahale etmesi gerekir. En uygun meme yapısı erkek için yeniden dizayn edilmesi gerekir.

Jinekomasti tekrarlar mı 

Jinekomasti ameliyatı belirli aralıklar ile tekrar tekrar yapılması gereken bir ameliyat değildir. Bir kere bu ameliyatı olmak yeterli olacaktır. Ama kişi onkolojik bir hasta ise, kullandığı ilaçlar onun memesinde tekrar büyümeye neden olabilir. 

Ayrıca aşırı kilo alıp verme durumu devam ettikçe de, memede tekrar yağlanma meydana gelebilir. Bu yüzden ameliyat sonrasında kişi formuna dikkat etmelidir. Her ne olursa olsun hangi ilaçı kullanırsa kullansın, hasta ilk haline göre mutlaka daha iyi bir durumda kalır.

Jinekomasti fiyatları

Jinekomasti tedavisi için İnternet üzerinden fiyat vermek oldukça zor. Çünkü memenin ne kadar büyük olduğunu bilmek gerekir. Ameliyatı kaç saat süreceği fiyatı etkiler. Hastanın yaşı ve fiziksel durumu da bu ameliyatın maliyatini etkileyen unsurlar arasındadır.

Ameliyat fiyatını net bir şekilde öğrenmek için mutlaka muayene olmak gerekir. Kliniğimize gelerek bir muayene olunuz. Ardınan sunulan çözümler ve fiyat hakkında detaylı bir bilgiye sahip olacaksınız.

Arama Yap
Yol Tarifi