Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe kulak her yaşta olabilen bir sorun. Genelde kulak gelişimini tamamlamış olan hastalarda ameliyat ile düzeltilir. Neden olduğu belli değildir. Genelde genetik nedenlerden dolayı olur. Sonradan kazanılan bir rahatsızlık değildir. 

Kepçe kulak nasıl tedavi edilir

Kepçe kulak ; ameliyat ile tedavi edilir. Tedavi yarım saat gibi kısa bir sürede biter. Cerrahi olarak kıkırdak arkaya alınarak kulak kepçesi giderilir. Ameliyatı tekrarlamak gerekmez. Ömürlük ameliyatlar arasında yer alır. Başarı oranı da yüzde 90 lar civarında dır. Tekrar bir problem çıktığında işlem tekrarlanır. Bunun adına da revizyon denir. Ama tekrarlama olasılığı çok düşüktür. 

Ameliyat olmadan kulak kepçesi düzelir mi 

Ameliyat olmadan kepçe kulak tedavi edilemez. Ameliyat olmadan para bandı ile yapıştıranlar, uhu veya 404 gibi kuvvetli yapıştırıcılar ile kulağını yapıştıranları gördüm. Bunlar gerçekten çok tehlikelidir. Çünkü kimyasal vücuda değdiğinde kanser riski ortaya çıkar. Ayrıca deriye de çok zarar verir. Bu yüzden ameliyat dışı yöntemlerin yanından bile geçmemenizi tavsiye ediyoruz. Kulağınız kepçe kalsın ama bu yöntemleri denemeyiniz.

Kepçe kulak estetiği sonrası

Kulak estetiği olan bir hasta bir müddet kulak bandı takar. Bir süre malesef öyle dolaşmak zorundadır. Bu süre değişir ama genelde 2 haftadır. Bu süre sonrasında hasa muayenehaneye gelir ve kontrolü sağlanır. 

Ameliyat sonrasında eğer ağrı hissi var ise, hasta için ağrı kesiciler verilir. Gece yatarken kulağına dikkat etmek lazımdır. Üstüne yatmamaya dikkat etmek lazımdır. Ayrıca kulak bölgesini her türlü fiziksel etkilerden korumak gerekir.

Kimler kepçe kulak ameliyatı olmalıdır

Kepçe kulak ameliyatı için adaylarımız kulak gelişimini tamamlamış olması yeterlidir. Burada bir yaş söz konusu değildir. 18 yaş üstü için zaten bir engel yoktur. Ama altı için anne ve baba onayı olmadan işlem yapmak istemiyoruz. Kulağına neşter vurulduğundan kan değerlerinde sıkıntı olan veya hormonel tedaviler gören hastalarımız için ayrıca bir ön test yapılmasında fayda vardır.

Kepçe kulak ameliyatı fiyatı

Ameliyat fiyatı uygulanacak olan 2 farklı tekniğe göre değişir. Eğer hastanın kulak yapısı iple kepçe kulak ameliyatı na uygun ise, ücret başka olur. Eğer uygun değil ve ameliyat olacak klasik kepçe kulak ameliyatı ile tedavi görecek ise, aynı fiyatlar oluşur. Maliyet hastane kullanımına göre belirlenir. 

Kepçe Kulak Tedavisi Sonrası kulak eski haline geri döner mi

Kepçe kulak tedavisi olmuş bir hasta bir süre sonra ameliyatı tekrarlaması gerekmez. Ayrıca kulak tekrar kepçe de olmaz. Kulak eski haline dönmez.

Arama Yap
Yol Tarifi