Liposuction

Liposuction ameliyatı aslında bütün hastalarımızda eşittir kilo vermek anlamına geliyor. Aslında liposuction bu amaç için yapılan bir ameliyat değildir. Çünkü teknik olarak kilo verdirmek için değil, vücut şekillendirmek için yapılan ameliyattır. 

Liposuction ameliyatı  vücudun hangi kısımlarına yapılır

Liposuction ameliyatı vücuttan inatçı yağları vücut dışına almak için kullanılan bir yöntem. Bu yağlar vücudun her bölgesinde olabilir. Yani, bir karın bölgesi bir basen veya boyunda ki gıbı bölgesine kadar vücudunun her alanında ki fazla yağları almak için yapılabilir. 

Vücudun her yerine yapılabildiği için genelde hastalar her yerimizden dengeli yağ alalım gibi tıbbi dayanağı olmayan taleplerde bulunurlar. Aslında kendi bakış açılarınca haklılar. Evet vücudun her bölgesinden yağ alınsa da, genede vücut dengesini bozacak kadar yağ da alınamaz. Mutlak bir dengede alınmalıdır. 

Vaser liposuction tekniği 

Vaser bir cihazdır. Kullanmasını bilen bir estetik cerrahın elinde mucize işler çıkartır. Bu cihazın özelliği ise, vücuttan klasik lipo yönteminde ne varsa çekilir. Bunun için yağ dokuları vücut için gerekli olan yağlar da alınır. Bu göz ardı edilerek bu işlem yapılsada, vaser cihazı vücuttan çekilen bu yağların ayrımını yapar. 

Yani vücut için gerekli olmayan kalıplaşmış olan yağ ve yağ dokularını seçerek onları dışarıya alır. Bu da vücut için çok iyi bir şey. Yani vücut için tamamen gereksiz olanlar dışarıya alınarak aslında bir taşla iki kuş vurulur.

Vaser liposuction yöntemi ile işlem yapılabilmesi için mutlaka estetik cerrahi uzmanında bu cihazın olması lazımdır. Olması da aslında yeterli değildir. Kullanmasını iyi bilmesi gerekir. Bu iki kriter birleştiğinde vaser ile yağ emme işlemi yapılabilir. 

Hangi estetik cerraha bu ameliyatı yaptırsam iyi olur

İşin en önemli kısmı da burası. Her estetik cerrah ben bu ameliyatı yapamıyorum sen başka bir hekime git demez. Bu yüzden estetik cerrahi doktoru seçiminde hastanın kurnaz olması gerekir. Bu doktor bu ameliyattan ayda kaç tane yapıyor, vaser nedir biliyor mu gelişmiş teknolojileri takip ediyor mu diye soruşturulması gerekir. 

Teknik olarak her cerrah bu ameliyatı yapabilir ama, sonuçlar herkesinkinde aynı olmaz. Kısacası seçerken bu ameliyatı daha önceki referanslarına bakılmalı, aklında ki tüm sorular doktora mutlaka iletilmeli, ve ameliyatın hangi şartlarda yapılacağı soruşturulmalıdır.

Liposuction yaptırıpda memnun olmayanlar

Evet bu ameliyat sonrasında memnun olmayanlar ve eski halinden daha kötü olanlar olabilir. Vücut yağ alınan bölgede tekrar yağlanmayı tetikleyebilir. Hatta bölgesel yağlanmada dengesizlikler olabilir. Böyle oldğundan kişi anormal bir vücuda sahip olabilir. 

Burada bilmenizi istediğim mevzuda şu; liposuction ameliyatı olduktan sonra hızlı kilo alıp verme döngüsüne girerseniz vücut dengesi tekrar bozulur. Eğer bir bebek düşünüyorsanız bu ameliyatı olmayın derim. En azından doğum sonrasına erteleyin.

Liposuciton kaç para

Bu ameliyatın fiyatı hangi bölgeden ne kadar yağ alınacağına bağlı olarak değişir. Ameliyatın süresi ve ameliyathane seçimi de bu ameliyatın ücretini etkileyen faktörler arasında yer alır. Ayrıca küçük lokal anestezi ile yapılacak olan müdahaleler de maliyet düşük olduğundan küçüm paralara bu işlem kısa ve hızlı bir şekilde yapılabilir.