Nevüs Ben Aldırma

Ben Tedavisi Hangi Durumlarda Yapılır?

Ben tedavisi 3 farklı nedenden dolayı yapılır. Bunların birincisi estetik amacı ile yapılan işlemlerdir. Bir diğeri ise, bende bir kanser bulgusu olmasından dolayı yapılır. Bu iki nedenden dolayı işlem yapılır.

Ben Çıkartma İşlemi Nasıl Yapılır?

Ben çıkartma işlemi lokal anestezi ile yapılır. Ameliyathane de yapılmasına gerek yoktur. Ortalama olarak bir saat içerisinde işlem yapıp bitirilir. İşlem sonrasında herhangi bir düzenli tedavi gerektirmez. Bir hafta sonra bir inceleme için kontrol gelinmesinde fayda vardır. 

Alınan ben de bir sorun olup olmadığını öğrenmek için patolojik incelemeye gönderilir. Buradan gelen sonuç ile, kanserin olup olmadığı belirlenir. Her iki durumda da ya erken teşhis yapılmış olur veya estetik olarak sıkıntı yapan bu sorun giderilmiş olacaktır.

Ben (nevüs) Aldırma Sonrası İz Kalır mı?

Cerrahi olarak yapılan tüm işlemlerde ameliyat sonrası bir iz kalır. Bu tüm işlemler için geçerlidir. Bunu önlemenin bir yolu yoktur. Ancak işlem yapıldıktan bir süre sonra silikon kremler ile yapılan tedavilerin sonucunda bir süre sonra o izlerin ten rengini aldığını göreceksiniz. 

Bu izler bir süre sonra da belli belirsiz bir hal alacaktır. Bu yüzden ben cerrahisinde ister et beni olsun ister. kahve rengi benler olsun hepsi alınabilir. vücudunuzun hangi bölgesinde olursa olsun bu işlem yapılabilir. Ben aldırma sonrasında bilmenizi isterim ki, var olan beniniz kadar kalan izler dikkat çekici olmayacaktır.

Benlere Bıçak Değerse Kanser Olur mu?

Bir bene cerrahi işlem yapılırsa ben kanser olmaz. Ben zaten eğer kanserli bir durumu varsa zaten bıçak deysede deymese de zaten öyledir. Ben aldırma işlemi yapıldıktan sonra patolojik incelemeye gönderilir. Eğer benlerde bir kanser bulgusu varsa, zaten erken tanı yapılacağı için hastanın yararına bir durum olacaktır. Eğer yok ise, de ben çıkartılmış olacağı için de hasta bu sorunundan kurtulmuş olacaktır.

Nevüs Ben Çıkartma Fiyatları;

Benin çeşidine ve sayısına göre fiyat belirlenebilir. Et beni olması veya vücudun neresinde ve kaç tane olduğu belirlendikten ve bilindikten sonra işlem ücreti netleşecektir. Önce bir muayene olup işlem planı yapılması gerekir.