Popo Estetiği

Popo bazı kadınlar için çok önemli. Popo da olan şekilsizlik ve dolgun olmayan bir popo

çok rahatsızlık veriyor. Son yıllarda da popo estetiğinde büyük gelişmeler var. Buna paralel olarak da ameliyat sayılarında büyük artışlar var. Sadece kadınlar değil, erkeklerinde vazgeçilmez estetik ameliyatı olmuş durumda.

Popo Estetiği ile germe

Popo kaldırma işlemi veya dolgunlaştırma olarak 2 temel tipte bölünür. Popo kaldırma genelde silikon protezler ile yapılır. Bazı hastalar da ise, hastanın kendi yağından alınarak popo bölgesine transfer edilerek de kaldırma işlemi yapılır. 

Bir farklı yöntem ise, hazır dolguların enjekte edilmesi ile yapılır. Bu yöntemlerden hangisi size en uygun olacak ise, doktor bir tercih yapar. Dolgunlaştırmak içinde aynı yöntemler uygulanır. Sonuç olarak vücudunuza uygun bir popo tasarımı yapılmış olur.

Tekniker arasında ki farklar

Silikon protez ömürlük uygulamalardır. Bir kere silikon konulduğunda istenmediği sürece orada kalır. Ayrıca bir bakım veya ameliyatı tekrar etmek gerekmez. Diğer hazır dolgularda ise, 6-7 yıl sonra hazır dolgunun bir şekilde eriyerek vücuttan atıldığı görülür. 

Kendi yapından alınan yağlardan popo estetiği yapılmak isteniyor ise, bu da vücut yapısına göre vücutta kalır. En az gene 6-7 sene kalır. Ama vücut bu yağlara reaksiyon göstermez ise, erime fazla görülmez.

Liposuction ile popo – kalça şekillendirme

Bazı durumlarda popoya ek bir uygulamanın aksine, fazla olan yağların dışarıya atılması gerekebilir. Bu gibi durumlarda popoya şekil vermek için, liposuction uygulaması yapılır. Bu uygulama ile fazla yağlar alınarak daha gergin ve estetik bir popo ortaya çıkar. 

Kalça ve uyluk germe işleminde de aynı şekilde fazla yağlar alındıktan sonra bir germe işlemi yapılması gerekebilir. Burada yapılan germe fazla derinin kesilerek daha gergin bir yerden dikilmesi anlamına geliyor. İşlem uygulaması oldukça basittir. 

Ameliyat şartları

Ameliyat tam donanımlı bir hastanede olması gerekir. Bir gün süre ile hastanede yatış yapılır. Bu hasta için önemlidir. Ameliyat sonrasında 15 gün içinde hasta sosyal yaşantısına geri döner. Verilen bazı ilaçlar ile de ağrı ve sızı en aza indirilir. 

Brezilya kalça estetiği 

Bu tabir artık sık duyulan bir tabir. Bu bölgede yaşayan insanların kalça kısmı normalden biraz daha yukarıdadır. Aslında estetik olarak tek tip hoş görünmez. Ama Ülkemizde bu şekilde popo dizaynı isteyen hastalarımız çok. 

Gerekli incelemelerin yapıldığını ve istedikleri popo yapısına en uygun şekli verebileceğimizi bilmenizi isterim. 

Sağlıklı Günler Dilerim

Arama Yap
Yol Tarifi