Saç Ekimi

Saç ekimi bir erkek için önemli estetik müdahaleler arasında. Saçsızlık için en etkili ve kalıcı çözüm olarak şuan, en geçerli tedavi yöntemi. Sizi bir andan olduğunuzdan daha farklı göstermeye yetecek bir uygulama. 

Saç ekimi kimlere yapılır 

Saç ekimi genetik olarak veya fiziksel travmalar ile saçlarında kayıp olan erkeklerde rahatlıkla uygulanabilir. Bazı kadınlarda kullanılan ilaçlar ve tedavilerden dolayı yaşanan saç dökülmelerini gidermek içinde kullanılır. Saç sıkılaştırma ekimleri ile saç, daha gür bir hal alabilir.

Nasıl yapılır saç ekimi

Saç ekimi esasen ense bölgesinde bulunan canlı ve taze saç köklerinin alınarak bir işlemdne geçirildikten sonra kafa üstünde eksik olan kısma transfer edilmesi işlemidir. Bu işlem esnasında alınan saç kökleri boylarına ve yönlerine göre ayrılır. Bu şekilde en doğal sonuç elde edilmeye çalışılır. 

Başarı oranı 

Başarı oranı yüksek bir işlemdir. Ekilen saçların yüzden 90 lık kısmı yeniden çıkar. Kayıplar düşüktür. Bu yüzden ekim sonrası fark edilmez. Eken ekibinde bu işte büyük önemi var. İşin hakimi olmayan bir ekip, saçın yapısını bozabilir.

Ekilen saçlar ne zaman çıkar

Ekilen saçlar ortalama olarak 5 ay sonra çıkmaya başlar. Ekim sonrasında 1 ay sonra ekilen saçlar dökülür. Bu normal ve beklenen bir süreçtir. Sonra önümüzde ki 4 ay içerisinde saçlar yeniden çıkmaya başlar.  Ondan sonra ister kesebilirsiniz, ister uzatabilirsiniz. Tamamen sizin kendi tercihinizdir.

Saç ekimi sonrası bakım

Saç ektirdikten sonra ertesi gün saç yıkama yapılır. Bu yılama klinikte yapılır. Hastaya yıkama işlemi tarif edilir. Bundan sonrada kendisi düzenli olarak yılar. Ekilen saç köklerinin üstüne gelmeyecek şekilde bir yatış pozisyonu ayarlanmalıdır. Ekilen yerler ayrıca fiziksel etkilerden korunmak gerekir.

Saç ekimi tekrarlamak ister mi 

Saç ekimi ile eğer tüm açıklıklar kapatılmış ise, ileri ki yıllarda bu işlemi tekrarlamak gerekmez. Ama bir ısım bir bölge ekilmiş ise, sonradan da bu ekilmeyen kısım ek olarak kapatılmak istenirse, ek seanslar uygulanabilir. Ama düzenli olarak yenilenmesi gereken bir işlem değildir.

Saç ekimi işlemi ağrılı bir işlem mi

Saç ekimi esnasında minik anestezi uygulamaları yapılır. Bu sayede saç ekimi işlemi yapılırken bir ağrı veya sızı hissedilmez. Bu yüzden ameliyat konforlu geçer. Ameliyat sonrasında da gerekli ağrı kesici ilaçlar ile işlem sonrası da daha konforlu hale getirilir.

By | 2017-12-30T11:30:19+00:00 Ağustos 17th, 2015|Categories: Saç Ekimi|Tags: , |0 Comments