Silikon ile Meme Büyütme

Silikon protez kullanarak meme büyütme ameliyatları klasik meme büyütme adı ile adlandırılır. Silikon hastanın memesine koyulur. Bu şekilde memenin sarkıklığı ve küçük olmasının önüne geçilmiş olur. 

Ameliyat nasıl yapılır

 • Silikon protez ile yapılan bu ameliyat birçok farklı teknik ile yapılır. Bunlar ; 
 • Koltuk altından silikon yerleştirilerek 
 • Meme çizgisi altından silikon koyularak
 • Meme başı etrafından açılan kesi ile silikon yerleştirilmesi
 • Karın geliği içinden silikon protez yerleştirilmesi

Tüm bu yöntemler hastanın muayenesi sonrasında karar verilerek seçilir. Biri ile ameliyat yapılır. Meme kası altına genelde silikon koyularak ameliyat gerçekleştirilir. Yaklaşık olarak 45 dakika süren bu işlem, başarılı geçer.

Silikonun vücuda zararı olur mu 

Silikon protezler vücut dokusuna en yakın olan maddeden üretilmiştir. Bu yüzden vücudun istememesi durumu yaşanmaz. Ama çok nadir yüzde bir bir ihtimal ile de silikon protezi vücudun istemediği durumlar olabilir. Böyle bir durumda tekrar ameliyat yapılır. Silikonun oluşturduğu ödem ve problemler giderilerek tekrar silikon protez yerleştirilebilir. 

%1 lik bir ihtimal de olsa bu var. Bu yüzden meme büyütme ameliyatı sonrasında hastayı kontrol ederiz. Mutlaka takip ederiz varsa sorun düzeltilir. Eğer silikon problem çıkartmaya devam eder ise, başka yöntemler uygulanarak meme büyütme ameliyatı yapılır. Bu da silikonsuz meme büyütme ameliyatıdır. Makalesine altta ki link den ulaşabilirsiniz.

http://estetikdoktorum.com/silikonsuz-meme-buyutme.html

Silikon protez fiyatları

Genelde kalite kalite değişir. Türkiye için gelen silikonlar genelde sağlamdır. Patlamaz ve deforme olmaz. Hatta bıçak ile kesseniz dahi, patladığı görülmemiştir. Bu yüzden fiyatlar ortalama olarak birbirine yakındır. 

Silikon fiyatları ve markaları doktorun genelde elinin alışık olduğu olan ile ameliyat yapılır. fiyatları dediğimiz gibi pek farklı değildir. Ameliyat fiyatı içerisine dahil edilir. Siz ne kadar bir maliyeti olduğunu bilmezsiniz. 

Ameliyatı hangi bölüm doktoru yapar

Meme büyütme ameliyatı estetik bir ameliyattır. Bu yüzden estetik ve plastik cerrahi doktoru bu ameliyatı yapar. Başka bir bölüm doktoru bu ameliyatı asla yapamaz ve yapmamalıdır. Bu yüzden mutlaka estetik doktoru bu işlemi yapmalıdır. 

Başka bir branş sahibi olup da bu işi iyi bildiğini söyleyen hatta eğitim aldım diyen biri bile bu ameliyatı yapamaz. Mutlaka estetik cerrahi uzmanı şartı aranması gerekir. Ayrıca ameliyat tam teşekküllü bir hastanede yapılması şarttır.

Silikonları yenilemek gerekir mi

Silikon protezler ömürlüktür. Bu yüzden belirli aralıklar ile yenilenmesi gerekmez. Dayanıklılığı çok yüksektir. 

İstenildiğinde silikon protezler alınabilir mi 

Evet hasta belli bir süre sonra memelerinde bulunan silikon protezi memeden alınmasını isteyebilir. Mümkündür. Böyle bir durumda ise, yağ enjeksiyonu ile veya başka teknikler ile (dolgu gibi) meme büyütmesi sağlanabilir.

Meme silikonu çeşitleri

Meme silikonları içerisinde bulunan maddeye göre iki çeşittir. Bunlar;

 • İçinde serum fizyolojik bulunan silikon protezler
 • İçinde silikon bulunan meme protezleri

Silikon protezler de kendi içlerinde 2 ayrı grupta toplanır ; 

 • Kohezif silikon
 • Jel silikon

Şekil yapısı itibari ile de silikon çeşitleri vardır bunlar he iki grup içinde tercih edilebilirler ; 

 • Yuvarlak yüzeyli silikonlar
 • Damla yüzeyli silikonlar

Bu türlerin hepsi hastanın isteğine göre seçilir. daha dik bir göğüs için ayrı, daha dolgunluk isteyenler için ayrı silikon türü seçilebilir. Tamamen hastaya bırakılır. Bazı durumlarda ise, vücut şekline göre doktorun tercihleri olabilir. Bu tercihler doğal bir meme büyütme ameliyatı için uyulması gereken yönlendirmelerdir.