Silikonsuz Meme Büyütme

Ameliyatsız meme büyütme

Ameliyattan korkan bir çok kadının tercih ettiği bu yöntem ile memelerinize yeniden bir form kazandırmak mümkün. Genetik olarak küçük göğüslere sahip kadınlar gerek destekli südyen kullanarak gerek başka büyük gösteren yöntemler ile idare ediyor. Aquafilling denilen dolgu maddesi ile 45 dakika içerisinde daha büyük göğüslere sahip olabilirsiniz.

İşlem nasıl yapılıyor

İşlemin bir kaç kırılma noktası var. İşin uzmanı bunları bilir. Kısa süren bir işlemdir ama memeye doğru enjeksiyon yapılmadığı zaman sıkıntılı sonuçlar olur. İşlem muayenehane ortamında yapılabilir. Lokal bir anestezi ihtiyacı var. 45 dakika içerinde biter. Özel enjektörler ile memenin belirlenen yerlerine dolgu maddesi zerhedilir. Tek memeye yapıldığı gibi, meme büyük ama şekilsiz ile olsa düzeltmeye yardımcı olur.

İşlem sonrasında hayatına kaldığı yerden devam eder. Silikon gibi patlama çatlama ve sıkma hiçbir zarar vermez. İşlem esnasında ve sonrasında acı veya ağrı olmaz. Gerekirse bir kaç ağrı kesici hastanın isteğine göre verilebilir.

Aquafilling etki süresi

Bu dolgu tipi ile yapılan işlem de 7-8 seneye kadar etki süresi gözlenir. Tabi ki silikon protez kadar ömürlük bir malzeme değildir. Ama silikonun bir çok dezavantajını da taşımaz. Vücuda zararı olmayan bu dolgu ile dünya da binlerde kişi bu işlemi uygulatmıştır. Aksi bir durum veya yan etki saptanmamıştır.

Meme ne kadar büyütülebilir

İnsanın bir normal bir meme büyüklüğü var. Bunun üstünde bir memeye sahip olmak isteyen kadınlarımızda var. Bizim cerrahlar olarak tavsiyemiz vücut şekline uygun ölçülerde meme asimetrisi oluşturmaktır. 

Yoksa çok dikkat çeken normalden çok büyük meme ölçüleri aslında çok da estetik ve doğal bir netice sağlamaz. Bu yüzden herkesin meme ölçüsü bir olmaz. vücut büyüklüğü ve bünyenin hacmine en uygun meme ölçüsüne kadar dolgu yapılarak işlem yapılmalıdır. Tabi ki aksi durumlarda yaşanmamış değildir. Hastanın isteğine bağlı meme sağlık açısından sorun olmayacak kadar bir büyüklüğe ulaştırılabilir.

Kendi yağından meme büyütme

Bir başka silikonsuz meme büyütme yöntemi de hastanın kendi yağlarını memeye enjekte edilmesi ile olur. Bu vücudunda yağ olan hastalar için geçerlidir. Aynı zamanda aşırı bir büyütme gereken vakalar da ise bu yöntem pek işe yaramaz. 

Genelde çok zayıf ve sıska diye tabir edilen hanımlarda bu işlem uygun görülmez. Aşırı kilo alığ vermeye bağlı olarak vücudunda yağ olan ve memesini gerçekten büyütmek isteyen hanımlar lipivage denilen kendi yağından meme büyütme ameliyatı ile göğüslerine istedikleri esteitk hacmi kazandırabilirler.