Vajina Estetiği

Vajina bölgesi estetik olarak düzenlenebilir. Farklı sorunlara göre farklı ameliyatlar ile vajina bölgesine estetik uygulanabilir. Burada dikkatinizi çekmek istediğim kısım ise, estetik amacının dışında tedavi amacı ile de vajina bölgesine müdahale yapılabilir. 

Vajina estetiği çeşitleri ve ameliyat yöntemleri 

  • Vajina daraltma ameliyatı
  • vajinadan yağ alma
  • Vajina iç dudak sarkması 
  • Vajina dış dudak sarkması,

Yukarı da ki ameliyatlar isteğe göre biri veya birkaçı aynı anda yapılabilir. Vajina da doğumsal olarak bir genişlik var ise, veya doğum sonrasında oluşan aşırı gevşemeler varsa, bu vajina daraltma ameliyatları ile rahatlıkla düzenlenebilir. 

Aynı şekilde vajinanın iç dudaklarının dışarıya doğru sarkmış olması da içeriye doğru dikilerek yapılacak bir ameliyat ile düzenlenebilir. Bu ameliyat türü en sık yapılan ameliyatlar arasındadır. Hem çok kötü bir görüntüsü vardır hemde cinsel yaşantı içerisinde kadına ağrı ve sızı yapabilir. 

Bir diğer sıklıkla yapılan ameliyat ise, vajina üzerinde ki fazla yağlanma olacaktır. Bu da liposuction desteği ile fazla yağlar alınır ve vajina estetik bir form kazandırılır. Yağlar aşırı kilo alma ve sonradan verme ile oluşabilir. Aynı zamanda genetik olarak da bu şekilde olabilir. Her iki durum içinde aynı ameliyat uygulanarak, işlem tamamlanır. 

Vajina Estetiği Nasıl yapılır

Bu ameliyatlar tam teşekküllü bir hastanede yapılır. Ameliyat süreleri ortalama olarak 2 saat civarındadır. Ameliyat sonrasında bir gün süre ile hastane de yatmak gerekir. Bu hastanın güvenliği için gerekli bir durumdur. Genel anestezi uygulanarak yapılır. Yani tam bir uyku içinde olur. Ameliyat sonrasında çeşitli sıkıntılar olabilir. 

Bunlar doktorumuzun verdiği bazı ilaçlar ile en aza indirilir. Ortalama olarak 2 hafta sonra ameliyat olduğunuzu unutacağınız bir noktaya gelirsiniz. Ameliyat olduktan sonra ameliyatı tekrarlamak gerekmez. 

Vajina estetiği fiyatları

Ameliyat fiyatı yapılacak olan amliyat türüne göre değişir. Tek bir ameliyat olacağı gibi birden fazla ameliyat kombine olarak yapılırsa, ameliyatı ücreti değişecektir. Seçilen hastanenin konforunda maliyeti değiştiren unsurlar arasındadır. 

Ameliyatı hangi branş doktoru yapsa iyi olur

Genelde vajina bölgesine yapılan müdahaleleri estetik ve plastik cerrahi doktorları yapar. Eğitimleri bu yöndedir. Ama kendini geliştirmiş kadın doğum uzmanları da bu ameliyatı yapabilir. Hangisinin daha iyi yapacağını söylemek imkansız. Doktorun tecrübesi ve yaptığı ameliyat sayısı bu işin iyi olup olmayacağını belirler. 

Vajina estetiği kızlık zarını etkiler mi 

Bu ameliyat kızlık zarı ile alakalı değildir. Genelde zarar vermez. Vajina üstünden alınan yağlar ise hiçbir şekilde etkilemez. İç dudak sarkması bazı kızlar da görülebilir. Dikkatli bir ameliyat ile zarar vermeden ameliyat bitirilebilir. Ergenliğini doldurmuş ve 18 yaşını aşmış her hasta bu ameliyatı olabilir. 

Estetik ile vajina şeklini değiştirme

Evet estetik ile bu mümkündür. Vajina şekli çeşitli gerdirme ve dikleştirme hamleleri ile değiştirilir. Aynı zamanda alınan yaplarda vajinanın dıştan görünümünü çok değiştirir. 

Arama Yap
Yol Tarifi