Vaser Yöntemi

Vaser ne demek

Vaser liposuction aslında klasik liposuction yönteminin geliştirilmiş halidir. Baştan bir yağ alma şekli değil. Alınan sağları seçme özelliği olduğu için adına vaser denmiştir. Vaser liposelection adı gerçek ve doğru ismidir.

Hangi bölgelere vaser uygulanır

Vücutta geniş bir bölgeye vaser uygulanabilir. Bunun en başında karın bölgesi gelmektedir. Aynı zamanda gıdı bölgesine de uygulanabilir. Erkeklerde meme büyümesi sorununda karşılaşılan meme de ki fazla yağ dokusu yine vaser cihazı ile rahatlıkla alınabilir.Bacak bölgesinde popo ve kalça ya kadar her bölgede vaser liposuciyon uygulanabilir.

Vaser lipocustion u kim yapar

İşlemi bir estetik ve plastik cerrahi uzmanı yapar. Bu kişiler bu cihaz hakkında bilgi sahibi olması yetmez. Cihaza sahip olmaları veya kullanmaları gerekir. Yağ alınırken nereden ne kadar alınacağını iyi tahmin edilmesi lazım. 

Estetik cerrahi dışında başka bir tıp bölümünden bir doktorun işlemi yapması uygunsuz olur. İşlem hassas bölgelerde ince işçilik gerektirir. Bu işi sürekli yapan ve artık iyice tecrübe kazanmış bir hekim tercih edilmelidir.

Vaser yöntemi zararlı mı 

Vaser zararlı bir uygulama değildir. Aksine verimli ve verimsiz yağları ayırt etme kabiliyeti olduğundan dolayı faydalı bir uygulamadı. Klasik yöntemde yağların kalitesine bakılmaksızın alınır. Ama vaser ile bu yağlar seçilerek vücuda yararlı olan yağlar vücutta kalması sağlanır. Bu nedenle zararlı değil faydalı bir işlemdir.

By | 2016-11-30T13:17:59+00:00 Eylül 4th, 2015|Categories: Liposuction|Tags: , , , |0 Comments
Arama Yap
Yol Tarifi