Yüz Estetiği

Yüz bölgesine estetik en sık yapılan estetik müdahaleler arasında yer alıyor. Genelde farklı yöntemler ile kişinin yüzüne göre işlemler yapılıyor. Ayrıca hastanın istekleri doğrultusunda farklı ameliyatlar gerçekleşebiliyor. 

Neden yüz estetiği 

Yer çekimi, yaşlılık, stres gibi nedenlerden dolayı yüzde sarkmalar meydana gelebiliyor. Bu sarkmalar için eğer çok ilerlemiş bir halde ise, ameliyat ile gerdirme işlemi ile hastaya müdahale ediliyor. Genelde daha taze ve daha genç görünmek için yapılır. 

Ayrıca yaşı ilerlememiş bazı hastalar yüzünde doğuştan sarkmalar olduğu için de bu ameliyatı olabiliyor. Genelde dolgu malzemeleri ve botoks ile yüze müdahale edilir. Ama bu tedavilerin yetmediği durumlar olduğunda ameliyat tercih edilebiliyor. 

Yüz estetiği nasıl yapılır 

Yüz germe ameliyatı genel anestezi altında yapılan bir ameliyattır. Büyük ameliyatlar arasında yer alır. Bir gün süre ile hastanede yatışta kalması gerekir. Başarı oranı yüksek ameliyatlar arasında yer alır. Ameliyatı bir estetik ve plastik cerrahi uzmanı yapar. Ameliyat sonrasında iyileşme süresi ortalama olarak bir ay kadar sürer. 

Yüz estetiği ile kombine edilmiş ameliyatlar

Genelde yüz bölgesinde bir gerdirme işlemi yaptıran bir hasta mutlaka boyun kısmına da müdahale ettirecektir. Boyun estetiği ile sıklıkla kombine olarak bu işlem yapılır. Boyunda da farklı şekillerde yağ alma yöntemleri vardır. 

Genelde liposuction dediğimiz yöntem kullanılarak, boyun bölgesinde ki yağlar boşaltılır. Gerekirse de bir germe işlemi de o bölgeye yapılır. Boyun dışında dudak dolgusu ve botoks da tamamlayıcı tedaviler arasında yer alır. 

Yüz estetiği ve mimik kaybı 

Yüz estetiği olmayı düşünene hastaların sorduğu klasik sorudur. Mimik kaybı yaşamak istemezler. Ama iyi bir cerrah elinde bu yaşanmaz. Çünkü yüz estetiğinde hastanın istediği kadar germe yapılmaz. Yüzün ve vücudun imkan verdiği kadar gerdirme yapılır. 

Bu yüzden en doğal sonuç yakalanmak istenir. Yani doktorun elinde olan bir şey dir. Mimik kaybı ve donuk bakış ifadesi gerekli önlemler alınarak engellenebilir. 

Yüz estetiği sonrasında belirgin değişiklik olur mu 

Yüz estetiği sonrasında ameliyat doğal yapılabilir ise, kimse tarafından anlaşılmaz. Ama abartı bir gerdirme herkesin dikkatini çeker. Aynı bu göğüs estetiğinde normalde bir fazla meme silikonu kullanmaya benzer. İdeal olanın dışına çıkmaz her zaman abartı olur. 

Bu ameliyatta en büyük kırılma noktası doğal olmaktır. Ameliyatı olmak ama bakıldığında doğal bir yüzünüz varmış imajı vermek esastır. Dikkatlice bakılan gözler dışında kimse ameliyat olduğunuzu fark etmemesi lazım gelir.

Yüz estetiği sonrası beğenmeme durumu 

Yüz gerdirme sonrasında yüzünüzü beğenmemeniz olası bir durumdur. Ama yapılabilecek çok da bir şey olmaz. Çünkü kesilen deri gitmiştir artık. Ama az gerdirme sonrasında tekrar talep olabilir. Bu da mümkündür. Bu ameliyatlara biz revizyon ameliyatları diyoruz. 

Ameliyat sonrasında yapılabilecekler çok sınırlıdır. Bu yüzden ameliyat öncesinde mutlaka en iyi kararı vermek gerekir. Ameliyat sonrasında nasıl olacağınızı öncesinden bilgisayar ekranlarından görerek, sonrasında süprüz olasılığını ortadan kaldırmak lazımdır. 

Arama Yap
Yol Tarifi